Türkiye Cumhuriyeti

Lyon Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

12 Haziran Seçimleri , 08.04.2011

T.C. LYON BAŞKONSOLOSLUĞU

DUYURU

                                                                                                   07.04.2011

 

Konu: 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerde Gümrük Kapılarında Oy Verme

 

12 Haziran 2011 Pazar günü gerçekleştirilecek Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Seçimleri’nde Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip ve Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımız daha önceki seçimlerde olduğu gibi gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir. (Yurtdışı seçmen kütüğü kayıtlarına Yüksek Seçim Kurulu’nun www.ysk.gov.tr internet sitesindeki ''Yurtdışı Seçmen Sorgulama" kısmına girilerek ulaşılabilmektedir)

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca oy kullanılabilecek gümrük kapıları Gürbulak, Sarp, Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Cilvegözü, Dereköy, Habur Karayolu Gümrük Kapıları; Şakirpaşa, Esenboğa, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Adnan Menderes, Erkilet, Dalaman, Bodrum-Milas-Güllük, Samsun, Trabzon Hava Limanı Gümrük Kapıları ile Kuşadası, Çeşme ve Taşucu Deniz Limanı Gümrük Kapıları olarak belirlenmiştir.

Anılan gümrük kapılarında oy verme işlemleri 10 Mayıs 2011 Salı günü Yüksek Seçim Kurulunun o çevre için belirleyeceği saatte başlayacak ve 12 Haziran 2011 Pazar günü Yüksek Seçim Kurulunun yine o çevre için tespit edeceği saate kadar devam edecektir. Bu kapılarda tatil günleri dâhil 24 saat süre ile oy kullanılabilecektir.

Görev bölgemizdeki vatandaşlarımıza önemle duyurulur.