Türkiye Cumhuriyeti

Lyon Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yunus Emre Enstitüsü - 2016 Türkçe Yaz Okulu Hk. , 01.04.2016

2010 yılından bu yana Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenmekte olan Türkçe Yaz Okulu programının 7.si bu yıl 25 Temmuz – 26 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 
Türkiye’nin değişik yörelerine ait çeşitli kültür, sanat ve doğal güzellikleri yakından tanıma fırsatını yakalayan katılımcılar, gittikleri illerin gözde üniversitelerinde alanında uzman öğretim görevlileri tarafından verilen Türkçe, Türkiye ve Türk kültürü seminerlerine katılmaktadırlar.

Şehir programları kapsamında birçok tarihî, coğrafi ve kültürel mekânı gezen Türkçe Yaz Okulu öğrencileri, düğün, kına gecesi gibi kültürel faaliyetlere katılmakta; çeşitli kurslara katılarak ebru, çömlek gibi el sanatı ürünlerini yapma fırsatı bulmaktadırlar.
Yunus Emre Enstitüsü 2016 Türkçe Yaz Okuluna katılım için, programa daha önce katılmamış olan, 18-35 yaş arası ve en az A2 düzeyinde Türkçe yeterlilik belgesine sahip olan adayların 10 Nisan 2016 tarihine kadar programa katılım taleplerini özgeçmişleri ve kısa bir niyet mektubu ile fr.contact@yee.org.tr iletmeleri gerekmektedir.

Geniş bigi için:

Türkçe Yaz Okulu : http://turkceyazokulu.com/

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.