Türkiye Cumhuriyeti

Lyon Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Referandum Hakkında Duyuru 3 , 16.02.2017

Adres Beyanı Ve İtiraz Süreci  

Yurtdışında bulunan vatandaşlarımızın, “Anayasa Değişikliği Halkoylaması”na katılmak için yurtdışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadıklarını  Yüksek Seçim Kurulu’nun http://www.ysk.gov.tr adresli internet sayfasındaki “Yurt Dışı Seçmen Sorgula” başlığı altından kontrol etmeleri gerekmektedir.

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp?_afrLoop=1486166253209281

Yurtdışı seçmen listeleri 18-26 Şubat 2017 tarihlerinde askıya çıkarılacak ve ismi listede bulunmayan veya bilgilerinde hata olan seçmenler, gerekli düzeltmenin yapılabilmesi için en yakın temsilciliğe şahsen  müracaatla itiraz edebileceklerdir. Posta yoluyla müracaat etmek mümkün değildir.

 18-26 Şubat 2017 tarihlerinde hafta sonu günleri de dahil olmak üzere Başkonsolosluğumuzda 10:00-15:00 saatleri arasında vatandaşlarımızın itiraz başvuruları kabul edilecektir.

Vatandaşlarımızın itiraz başvurusu sırasında nüfus cüzdanı veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektektedir.

Halkoylaması süreci ile seçmen işlemleri hakkında Yüksek Seçim Kurulu’nun http://www.ysk.gov.tr adresli internet sayfasından ayrıntılı bilgi edinilmesi mümkündür.

 

Saygıyla duyurulur.