Türkiye Cumhuriyeti

Lyon Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Ramazan Bayramı Mesajı , 07.08.2013

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Bir Kutsal Ramazan Ayını daha geride bırakarak, Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte idrak etmekteyiz.

Bilindiği gibi, Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların unutulduğu, kardeşliğin, dostluğun, barışın zirveye ulaştığı günlerdir.

Yurtdışında yaşayan Türkler olarak da bu günlere önem verip birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, millet olma şuurumuzu güçlendirmeli, bizleri bir araya getiren ulusal ve manevi değerlerimize sıkı sıkıya sarılarak, sözkonusu değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamalıyız.

Bayramlar ayrıca, ebediyete intikal etmiş yakınlarımızı, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, büyüklerimizi ve ihtiyaç sahiplerini en fazla hatırladığımız günlerdir. Bu vesileyle, son dönemde terör olaylarında güzel vatanımız için şehit düşen güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Sözlerimi bitirirken, Başkonsolosluğumuz mensupları ve şahsım adın görev bölgemizdeki tüm vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramını yürekten kutlar, bu müstesna günün Ülkemiz, Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diler, tüm vatandaşlarımızın bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de el ele, huzur ve güven içerisinde nice Bayramlara ulaşmalarını ümit ederim.

Saygılarımla.

Hilmi Ege Türemen
T.C. Lyon Başkonsolosu