Türkiye Cumhuriyeti

Lyon Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

2015 Milletvekili Genel Seçimleri-duyuru 2 , 10.02.2015

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerde oy kullanmalarını teminen yürütülen hazırlıklara devam edilmektedir.

Bu bağlamda, Lyon Başkonsolosluğu görev bölgesinde seçimlerin 8 Mayıs Cuma - 31 Mayıs Pazar 2015 tarihleri arasında düzenlenmesi öngörülmektedir.

YSK tarafından yayımlanan seçim takvimine göre, yurtiçi ve yurtdışı seçmen kütükleri ise 8 Nisan 2015 tarihinde kesinleştirilecektir.

Bu bağlamda, yurtdışı seçmenlerinin Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesinden ‘’Yurtdışı Seçmen Kütüğü’’ nde kayıtlı olup olmadıklarını, kayıtlı iseler bilgilerini kontrol etmeleri ve gerekirse Temsilciliğimize başvurarak düzeltme yaptırmaları büyük önem taşımaktadır.

Vatandaşlarımızın,YSK'nın internet sitesinin ‘Yurt Dışı Seçmen Sorgulama’ bölümüne e-posta adreslerini kaydetmeleri halinde, seçimlere ilişkin bilgilendirme mesajları otomatik olarak e-posta adreslerine YSK tarafından gönderilecektir.

Bu vesileyle, randevu sisteminin 25. Dönem Milletvekiliği genel seçimlerinde uygulanmayacağını dikkatinize getirmek isteriz.

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

Saygılarımızla.